Takk for i år!

En ny bridgefestival er ved veis ende og på vegne av NBFs styre og administrasjon vil jeg takke alle deltakere og vår eminente stab for en flott bridgefestival!
Når man kommer hjem etter en bridgefestival er det full av inntrykk, nye bekjentskaper, noen elendige meldinger og noen ganger heder og ære. Uansett hva du har tatt med deg hjem, så håper jeg du har hatt det fint på Lillehammer sammen med oss. Vi forsøker å skape en arena for alle; de som jakter NM-gull, de som mest er der for de gode vennene, de som vet de aldri vil vinne, men som elsker bridgen, ja rett og slett alle oss som synes bridge er verdens artigste hobby.
Når vi skal forsøke å favne alle, så er det ikke alltid vi klarer å se alle, eller tilrettelegge for alle. Men vi og den fantastiske staben vi har, forsøker så godt vi kan. Og tilbakemeldingene deres er generelt svært positive. Men vi tar gjerne i mot både ris og ros, for det er den beste måten vi kan bli enda bedre på. Så har du noe på hjertet, send meg det gjerne til allan.livgard@bridge.no (vil du at det skal være anonymt skriver du bare det).
En bridgefestival ville ikke være mulig å gjennomføre uten staben vår. Alt fra kortbærere til TL'er, festivalverter, regnskap, resepsjon, salg og bulletin blir håndtert av flinke mennesker som jobber for lite betalt. Husk å vis din takknemlighet til dem når du har sjansen, for de er gull verdt for oss. Heldigvis kommer de tilbake år etter år, for de virkelig elsker å legge til rette for bridgefestivalen. De er rett og slett ildsjeler!
Hver eneste festival blir jeg kjent med nye mennesker, og jeg gjenopptar det gode vennskapet med gamle kjente. Som ett av NBFs ansikt utad er det alltid mange som kommer bort og sier "Hei Allan" som om de kjenner meg. Jeg vet ikke alltid hvem du er, men det er alltid like hyggelig å bli kjent. Og ja, vi har kanskje snakket på telefon det siste året, men det gjør jeg med noen tusen hvert år. Og neste år, da møtes vi som gamle bekjente :)
Neste år går turen til Tønsberg. Da skal vi nyte bryggeliv, reker og hvitvin, sommershow og et stort tilbud av aktiviteter rett utafor døra i en av Norges beste sommerbyer. Det kommer til å bli helt magisk, og jeg håper alle som en tar turen neste år. Og hvorfor ikke invitere med deg en klubbkamerat eller tre? Jeg gleder meg ihvertfall allerede. Vi kommer til å åpne opp for hotellbooking og påmelding i løpet av høsten, så følg med på disse sidene (jeg kan love at vi kommer til å fortelle deg om det via andre kanaler også). Vi sees!
Allan Livgård Generalsekretær NBF
Oppdatert 12.08.2025 09:52